Douwe Bob
Foto: Albin Olsson, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Douwe Bob

Douwe Bob Posthuma is een Nederlandse singer-songwriter uit Amsterdam. Hij werd geboren op 12 december 1992 en brak in 2012 door bij het grote publiek. Sindsdien groeide Douwe Bob uit tot een vaste naam in de Nederlandse popmuziek. Veel mensen kennen hem van De beste singer-songwriter van Nederland, zijn deelname aan het Eurovisie Songfestival en hits als Multicoloured Angels, Hold Me en Slow Down.

Douwe Bob schrijft en zingt vooral pop, folk en country-invloeden. Zijn muziek is persoonlijk en herkenbaar, wat hem een trouw publiek opleverde. Naast zijn werk als artiest verschijnt Douwe Bob geregeld op televisie. Ook zijn privéleven krijgt veel aandacht, onder meer door zijn gezin, zijn huwelijk en zijn openheid over verslaving en herstel.

Jeugd van Douwe Bob

Douwe Bob groeide op in Amsterdam in een creatief gezin. Zijn vader was Simon Posthuma, kunstenaar en medeoprichter van The Fool. Zijn moeder, Ellen Bernard, werkte als danseres. Daardoor kwam Douwe Bob al jong in aanraking met kunst en muziek.

Hij begon op zijn zesde met pianospelen. Op zijn veertiende pakte hij de gitaar op, het instrument waarmee hij later bekend werd. Al op zijn elfde stond Douwe Bob voor het eerst op een podium. Die vroege optredens hielpen hem om podiumervaring op te doen en een eigen stijl te ontwikkelen. Over zijn schooltijd is weinig naar buiten gebracht, maar duidelijk is wel dat muziek al vroeg centraal stond in zijn leven.

Doorbraak van Douwe Bob

De landelijke doorbraak van Douwe Bob kwam in 2012. Hij won toen het televisieprogramma De beste singer-songwriter van Nederland. Die winst gaf hem meteen een stevige start in de muziekindustrie. In hetzelfde jaar verscheen zijn single Multicoloured Angels, waarmee hij zich direct als nieuw talent liet horen.

In 2013 bracht Douwe Bob zijn debuutalbum Born in a Storm uit. Daarna volgden Pass It On in 2015, The Shape I’m In in 2018 en Born To Win Born To Lose in 2021. Begin 2024 verscheen Where Did All The Cool Kids Go?. In april 2026 kwam daar Outcast Town bij. Met die reeks albums liet Douwe Bob zien dat hij meer was dan een eenmalige tv-doorbraak.

Bekende nummers en samenwerkingen van Douwe Bob

Douwe Bob bouwde in de jaren na zijn doorbraak een brede catalogus op. Tot zijn bekendste nummers horen Multicoloured Angels, Slow Down, Hold Me, This World Is Our Home, Nothing To Lose en I Do. Zijn liedjes draaien vaak om liefde, twijfel, vrijheid en verlies.

Ook samenwerkingen spelen een belangrijke rol in zijn carrière. Douwe Bob nam Hold Me op met Anouk en werkte samen met Jacqueline Govaert aan I Do. Later volgden nummers met MEAU, onder meer Nog Even Blijven en Ik Leef Mijn Eigen Leven. Met Miss Montreal bracht hij de kerstsingle Please Just Come Home uit. In 2026 verscheen With You, een lied dat hij opdroeg aan zijn echtgenoot. Door die samenwerkingen bleef Douwe Bob zichtbaar voor een breed publiek.

Douwe Bob op het Eurovisie Songfestival en tv

Een belangrijk moment in de loopbaan van Douwe Bob was het Eurovisie Songfestival van 2016. Hij vertegenwoordigde Nederland met het nummer Slow Down en eindigde op de elfde plaats. Dat optreden maakte zijn naam ook buiten de vaste muziekliefhebber bekend. Voor veel kijkers was dit het moment waarop Douwe Bob definitief een bekende Nederlander werd.

Naast muziek was Douwe Bob ook op televisie te zien. Hij verscheen in de documentaire Whatever Forever: Douwe Bob en was later te zien in programma’s als The Voice Kids, The Masked Singer en Kloostergasten. In 2026 stond hij ook in Beste Zangers Live. Die optredens hielden Douwe Bob zichtbaar, ook voor mensen die hem niet alleen van de radio kennen.

Privéleven van Douwe Bob

Het privéleven van Douwe Bob krijgt geregeld aandacht in de media. Hij woont in Abcoude en verhuisde daarheen vanuit Amsterdam. Zijn partner is Anouk van Schaik. In oktober 2024 trouwden zij. Dat huwelijk haalde breed de entertainmentmedia.

Douwe Bob is vader van meerdere kinderen. Met Anouk van Schaik kreeg hij zoon Elias. Met Loes van Delft kreeg hij dochter Bobby Lou. Ook heeft hij een dochter, Ziggy, van wie de moeder niet publiek bekend is. In oktober 2024 werd bekend dat Douwe Bob opnieuw een kind verwachtte met Anouk. Verder sprak hij openlijk over zijn verslavingsverleden. Sinds maart 2024 leeft hij naar eigen zeggen nuchter. Die openheid leverde veel reacties op en gaf een persoonlijker beeld van Douwe Bob buiten de muziek.

Vermogen van Douwe Bob

Het vermogen van Douwe Bob wordt in 2025 en 2026 vaak geschat op ongeveer 11 miljoen euro. Dat bedrag is niet officieel bevestigd. Het gaat dus om een schatting op basis van zijn werk als artiest en ondernemer.

De inkomsten van Douwe Bob komen uit meerdere bronnen. Hij verdient aan streaming, albumverkoop, concerten en festivaloptredens. Ook televisieoptredens, merchandise en mogelijke sponsordeals tellen mee. Daarnaast schreef hij muziek en had hij eerder zakelijke activiteiten in de horeca. Zo was hij betrokken bij een café in Amsterdam en bij Bobby’s Pancakes in Egmond aan Zee. Dat restaurant is inmiddels gesloten. Zijn bereik op platforms als Spotify en YouTube laat zien dat Douwe Bob ook online een groot publiek heeft.

Waar Douwe Bob bekend van is

Wie zoekt op waar Douwe Bob bekend van is, komt meestal uit bij twee momenten. Het eerste is zijn winst in De beste singer-songwriter van Nederland in 2012. Het tweede is zijn deelname aan het Eurovisie Songfestival in 2016 met Slow Down. Die twee optredens vormden de basis van zijn landelijke bekendheid.

Daarnaast kennen veel mensen Douwe Bob van zijn albums, zijn samenwerkingen en zijn tv-optredens. Hij wist zich te onderscheiden met een eigen geluid dat leunt op folk, pop en country. Ook zijn persoonlijke leven, zijn tatoeages en zijn openheid over moeilijke periodes houden de belangstelling rond Douwe Bob groot. In 2026 staan bovendien weer optredens gepland, onder meer in Zeist, Amersfoort en Bloemendaal.

Veelgestelde vragen over Douwe Bob

Hoe oud is Douwe Bob?
Douwe Bob is 33 jaar in mei 2026. Hij werd geboren op 12 december 1992.

Wie is de partner van Douwe Bob?
De partner van Douwe Bob is Anouk van Schaik. Zij trouwden in oktober 2024.

Wat is het vermogen van Douwe Bob?
Het vermogen van Douwe Bob wordt geschat op ongeveer 11 miljoen euro. Dat bedrag is niet officieel bevestigd.

Waar woont Douwe Bob?
Douwe Bob woont in Abcoude. Daar ging hij wonen na zijn vertrek uit Amsterdam.

Waar is Douwe Bob bekend van?
Douwe Bob werd bekend door zijn winst in De beste singer-songwriter van Nederland en door zijn optreden op het Eurovisie Songfestival in 2016.

Foto: Albin Olsson, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Laat een reactie achter

Reacties

Nog geen reacties. Waarom begin je de discussie niet?

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *